INTERNATIONAL
420 CLASS
OPEN WORLD CHAMPIONSHIP
Marina di
Ravenna 19-27 july 2001
RACE NO. 9
RESULTS RACE NR. 9 - CLASS: OPEN
day: 27-07-01 - start time: 13:32
*** OFFICIAL ***
---------------------------------------------------------------------
RNK SAIL NUMB. POINTS CREW
---------------------------------------------------------------------
1 ITA-50585 1 DANTI BENEDETTA - GREGGIO FRANCESCO
2 ESP-49528 2 MEDINA RUIZ - CEREZO RUIZ JUAN MANOLO
3 ITA-50347 3 GIOVANNELLI MATTEO - GIOVANNELLI RICCARDO
4 SUI-49822 4 BIDIVILLE ADRIEN - CHALAND YANNICK
5 ARG-50482 5 DOVAL JOAQUIN - FOX ANDRES
6 ESP-50299 6 MATEU RIERA TEO - OLIVER ROSELLI JUAN JOSE
7 ITA-50142 7 PRESSICH MATTIA - DE GAVARDO GIACOMO
8 AUS-49306 8 PADGETT MARK - CUBIT TIM
9 ISR-49674 9 SAPAREV ILYA - STEINMAN ILYA
10 ITA-50456 10 MAZZOTTI MICHELE - MAZZOTTI GIULIA
11 KOR-50513 11 JONG WOO PARK - DONG WOO LEE
12 POR-50308 12 ALMEIDA GUILHERME - ALMEIDA BERNARDO
13 AUS-49830 13 GORDON TRENT - THOMSON WILL
14 ITA-49951 14 CATTA GIORGIO - CATTA DANIELE
15 ISR-47136 15 BOTA ADAM - GONEN OMRI
16 MYA-49043 16 MOE MYINT PHONE KYAW - MOE MYINT SITHU
17 GER-50252 17 DAISENBERGER MICHI - DAISENBERGER MAXIMILIAN
18 FRA-49060 18 BARBARIN JOHAN - TENCONI MARTIN
19 USA-224 19 ANDERSON MITTERLIN MICHAEL - BIEHL GRAHAM
20 ARG-49921 20 GWOZDZ FERNANDO - MAGGI GENARO
21 POR-50051 21 CUNHA PEDRO - NEVES FAUSTO
22 ITA-50080 22 PIERI MARCO - ZUFFA NICOLO'
23 GBR-50112 23 KING ATHOL - KING EAMON
24 ARG-50480 24 ZAPPACOSTA JUAN - MELEGHY NICOLAS
25 ARG-50478 25 LUPO JUAN PABLO - SANS MARTIN I.
26 BEL-49493 26 DEPREITERE KOEN - VERWERFT BART
27 ITA-49879 27 MALTONI LORENZO - LEARDINI FEDERICO
28 AUS-49831 28 CHEW MATTHEW - SEYMOUR JAMES
29 USA-223 29 HOGAN SCOTT - SANDBERG LESLIE
30 IRL-50338 30 MOLONEY MARTIN - MC CATHY ADAM
31 ITA-50332 31 SANGIORGI MATTEO - PINZA ANTONIO
32 FRA-49875 32 DREANO RONAN - MARTIN DOROTHEE
33 USA-222 33 TYBOR FRANK - BOYD JEFFREY
34 ISR-50067 34 YANIV NOSHE - COHEN OFER
35 GBR-49720 35 ASHER NIC - DAVIES PAUL
36 AUT-50358 36 ZAJAC THOMAS - CZAJKA THOMAS
37 ITA-50454 37 FURLAN JARO - PICULIN DANIEL
38 GRE-49796 38 MILIONIS NIKOS - MILIONIS TASOS
39 ITA-50354 39 CAVALLINI MARCO - BORTOTT ALBERTO
40 ESP-50193 40 DOMINGUEZ GARCIA A. - RAFAEL MANUEL Z.
41 MYA-49006 41 MYIN THU AUNG - HTUT KAUNG MYAT
42 GBR-49542 42 MARTIN IAN - FITZJOHN-SYKES LAURIE
43 BEL-50448 43 BASTIEN MEUR - BARBER PIERRE PAUL
44 FRA-50353 44 HARDY ADRIEN - DEGUINE DAVID
45 ITA-50446 45 CARMAGNANI EMILIO - ROVIDA MARCELLO
46 POR-50261 46 COUTINHO MARIO - ROCHA AUGUSTO
47 GBR-49199 47 WILLIS MYLES - WILLIS ELLIOT
48 GER-49876 48 SPILLMANN TOBIAS - LAUTENSCHLAGER FLORIAN
49 FRA-50238 49 D'ORTOLI JULIEN - PAREY YANN
50 POR-50460 50 LEAL FARIA MIGUEL - OLIVEIRA MARIA JOAO
51 POR-50199 51 LUFINHA FRANCISCO - GUERRA RITA
52 GBR-50362 52 CARTER SAM - JONES PAUL
53 GER-50392 53 HAUPTMANN MARTIN - SCHMOLDT STEFAN
54 ITA-50352 54 STIAVETTI RICCARDO - PALILLO GIACOMO
55 GBR-50549 55 FIELD BEN - HUTTON NICK
56 GER-49538 56 VOSE FRANK - FELSCH SEBASTIAN
57 GER-50157 57 ESCH THOMAS - BRANDT CHRISTINA
58 AUT-49783 58 BONOMO JAKOB - LEIMGRUBER LISA
59 AUT-50218 59 KUMMER FLORIAN - BASTIRSCH PATRICK
60 IRL-49809 60 O'REILLY DAIRE - SWEENEY DAVID
61 IRL-49683 61 MITTON SPENCER ED. - FRANCK RICHARD
62 ESP-49829 62 ZALUIDE LOPEZ I. - ZALVIDE LOPEZ A.
63 BEL-50039 63 DE BIE HANS - DE BIE BERT
64 BEL-50214 64 SPINNEWYN ARALT - SPINNEWYN SIGRUN
65 POR-50010 65 CHAMPALIMAUD TOMAS - DELGADO JOAO
66 GBR-50548 66 CHERRY NICK - EVANS CHRIS
67 USA-225 67 STRAUME ANDERS - STUNZI HUNTER
68 POL-50318 68 MACUGOWSKI TOMASZ - POLCZYNSKI SZYMON
69 GRE-49604 69 BEIS LOUCAS - LOUMBAS NICOS
70 NED-50501 70 VAN SPRONSEN JIMMY - VAN SPRONSEN RANDY
71 AUT-47726 71 HAISJACKL CHRISTIAN - KNAPP PETER
72 AUT-49699 72 HOFBAUER STEFAN - HAIDER MICHAEL
73 SWE-50551 73 BALTSCHEFFSKY MAGNUS - TOLL FREDRIK
74 NED-50093 74 PEETERS BART - BAKKER OLIVIER
75 SWE-50570 75 ERICSSON MAGDALENA - ERICSSON FREDRIK
76 CZE-49917 76 SILHAN JAKUB - ADAM ZDENEK
77 CZE-49915 77 KOTEK KAMIL - KOTEK MICHAL
78 FRA-49709 78 HORELLOU DAMIEN - HORELLOU ANTOINE
79 NED-48397 79 KRAMER SANNE - NAUTA STIJN
80 CZE-50403 80 PLHON ADAM - ROZSYPAL JAKUB
81 POL-33922 81 MACUGOWSKI PAWEL - ADWENT MACIEJ
82 AUS-50272 82 TUDBALL JAMES - WILLIAMS MATT
83 NED-47551 83 DE KORT ROBERT JAN - MERTENS JOOST
DNF POL-49611 101 KOZLOWSKI BARTOSZ - MALACHOWSKI KONRAD
DNF BEL-50455 101 PILATE JULIEN - DELVAUX PIERRE
BFD AUS-48426 101 GARNAUT JAMES - MACK GALEN
BFD AUS-48724 101 GARNAUT ADAM - WILMOT NATHAN
BFD AUT-49242 101 WISSER MARTIN - SAUER STEFAN
BFD GER-49273 101 NOWAK MATTHIAS - NOWAK JULIA
BFD GRE-49601 101 VASILAS GEORGE - MITAKIS VANGELIS
BFD ESP-49751 101 BORET FULLANA M. - ARMENANZAS QUIROZ J.
BFD POR-49914 101 LEITE NUNO - AMADOR DIOGO
BFD ITA-50082 101 BERTONE FRANCESCO - PQSQUALE LORENZO
BFD AUT-50124 101 AHLBORN MICHAEL - WARMINGER STEFAN
BFD FRA-50129 101 VIGNA GUILLAUME - GATTI THIBAULT
BFD GER-50151 101 LOWEG CHRISTINA - LOWEG FLORIAN
BFD ESP-50167 101 GONZALES GONZALES P. - DEL CASTILLO OL.N. A.
BFD ITA-50340 101 ZAETTA MARIO - CERVELLIERI SALVATORE
BFD ARG-50479 101 CRISTIANO AGUSTIN - GWOZDZ CECILIA
BFD FRA-50561 101 PLOUMIS CHARLIE - LAGRAVIERE ROBIN
---------------------------------------------------------------------
Last update: 27-07-01 17:27
|