INTERNATIONAL
420 CLASS
OPEN WORLD CHAMPIONSHIP
Marina di
Ravenna 19-27 july 2001
RACE NO. 8
RESULTS RACE NR. 8 - CLASS: OPEN
day: 26-07-01 - start time: 17:26
*** OFFICIAL ***
---------------------------------------------------------------------
RNK SAIL NUMB. POINTS CREW
---------------------------------------------------------------------
1 ISR-50067 1 YANIV NOSHE - COHEN OFER
2 GRE-49601 2 VASILAS GEORGE - MITAKIS VANGELIS
3 ITA-50456 3 MAZZOTTI MICHELE - MAZZOTTI GIULIA
4 ITA-49951 4 CATTA GIORGIO - CATTA DANIELE
5 MYA-49006 5 MYIN THU AUNG - HTUT KAUNG MYAT
6 ESP-49528 6 MEDINA RUIZ - CEREZO RUIZ JUAN MANOLO
7 GBR-49720 7 ASHER NIC - DAVIES PAUL
8 FRA-50238 8 D'ORTOLI JULIEN - PAREY YANN
9 ARG-49921 9 GWOZDZ FERNANDO - MAGGI GENARO
10 ITA-50585 10 DANTI BENEDETTA - GREGGIO FRANCESCO
11 ITA-50340 11 ZAETTA MARIO - CERVELLIERI SALVATORE
12 USA-222 12 TYBOR FRANK - BOYD JEFFREY
13 USA-224 13 ANDERSON MITTERLIN MICHAEL - BIEHL GRAHAM
14 ITA-50454 14 FURLAN JARO - PICULIN DANIEL
15 ITA-50332 15 SANGIORGI MATTEO - PINZA ANTONIO
16 ESP-49829 16 ZALUIDE LOPEZ I. - ZALVIDE LOPEZ A.
17 IRL-49809 17 O'REILLY DAIRE - SWEENEY DAVID
18 ITA-50352 18 STIAVETTI RICCARDO - PALILLO GIACOMO
19 ISR-47136 19 BOTA ADAM - GONEN OMRI
20 GER-50157 20 ESCH THOMAS - BRANDT CHRISTINA
21 ARG-50480 21 ZAPPACOSTA JUAN - MELEGHY NICOLAS
22 FRA-50353 22 HARDY ADRIEN - DEGUINE DAVID
23 USA-225 23 STRAUME ANDERS - STUNZI HUNTER
24 ARG-50482 24 DOVAL JOAQUIN - FOX ANDRES
25 AUS-48426 25 GARNAUT JAMES - MACK GALEN
26 ITA-50080 26 PIERI MARCO - ZUFFA NICOLO'
27 GRE-49796 27 MILIONIS NIKOS - MILIONIS TASOS
28 FRA-50561 28 PLOUMIS CHARLIE - LAGRAVIERE ROBIN
29 ESP-50167 29 GONZALES GONZALES P. - DEL CASTILLO OL.N. A.
30 USA-223 30 HOGAN SCOTT - SANDBERG LESLIE
31 GBR-49542 31 MARTIN IAN - FITZJOHN-SYKES LAURIE
32 GBR-50362 32 CARTER SAM - JONES PAUL
33 AUS-49306 33 PADGETT MARK - CUBIT TIM
34 FRA-49060 34 BARBARIN JOHAN - TENCONI MARTIN
35 ESP-49751 35 BORET FULLANA M. - ARMENANZAS QUIROZ J.
36 IRL-50338 36 MOLONEY MARTIN - MC CATHY ADAM
37 MYA-49043 37 MOE MYINT PHONE KYAW - MOE MYINT SITHU
38 GER-50252 38 DAISENBERGER MICHI - DAISENBERGER MAXIMILIAN
39 ITA-49879 39 MALTONI LORENZO - LEARDINI FEDERICO
40 POR-50261 40 COUTINHO MARIO - ROCHA AUGUSTO
41 GER-49538 41 VOSE FRANK - FELSCH SEBASTIAN
42 ESP-50193 42 DOMINGUEZ GARCIA A. - RAFAEL MANUEL Z.
43 GBR-50548 43 CHERRY NICK - EVANS CHRIS
44 GER-50151 44 LOWEG CHRISTINA - LOWEG FLORIAN
45 BEL-50214 45 SPINNEWYN ARALT - SPINNEWYN SIGRUN
46 GRE-49604 46 BEIS LOUCAS - LOUMBAS NICOS
47 ITA-50082 47 BERTONE FRANCESCO - PQSQUALE LORENZO
48 CZE-49915 48 KOTEK KAMIL - KOTEK MICHAL
49 BEL-49493 49 DEPREITERE KOEN - VERWERFT BART
50 ESP-50299 50 MATEU RIERA TEO - OLIVER ROSELLI JUAN JOSE
51 AUS-50272 51 TUDBALL JAMES - WILLIAMS MATT
52 AUT-49783 52 BONOMO JAKOB - LEIMGRUBER LISA
53 AUS-48724 53 GARNAUT ADAM - WILMOT NATHAN
54 POL-50318 54 MACUGOWSKI TOMASZ - POLCZYNSKI SZYMON
55 BEL-50448 55 BASTIEN MEUR - BARBER PIERRE PAUL
56 NED-48397 56 KRAMER SANNE - NAUTA STIJN
57 SWE-50551 57 BALTSCHEFFSKY MAGNUS - TOLL FREDRIK
58 NED-47551 58 DE KORT ROBERT JAN - MERTENS JOOST
59 AUT-50358 59 ZAJAC THOMAS - CZAJKA THOMAS
60 POR-49914 60 LEITE NUNO - AMADOR DIOGO
61 CZE-50403 61 PLHON ADAM - ROZSYPAL JAKUB
62 GBR-49199 62 WILLIS MYLES - WILLIS ELLIOT
63 CZE-49917 63 SILHAN JAKUB - ADAM ZDENEK
64 AUT-49699 64 HOFBAUER STEFAN - HAIDER MICHAEL
65 IRL-49683 65 MITTON SPENCER ED. - FRANCK RICHARD
66 ITA-50354 66 CAVALLINI MARCO - BORTOTT ALBERTO
67 FRA-50129 67 VIGNA GUILLAUME - GATTI THIBAULT
68 AUT-47726 68 HAISJACKL CHRISTIAN - KNAPP PETER
69 POL-33922 69 MACUGOWSKI PAWEL - ADWENT MACIEJ
70 BEL-50455 70 PILATE JULIEN - DELVAUX PIERRE
71 AUT-49242 71 WISSER MARTIN - SAUER STEFAN
BFD GER-49273 101 NOWAK MATTHIAS - NOWAK JULIA
BFD POL-49611 101 KOZLOWSKI BARTOSZ - MALACHOWSKI KONRAD
BFD ISR-49674 101 SAPAREV ILYA - STEINMAN ILYA
BFD FRA-49709 101 HORELLOU DAMIEN - HORELLOU ANTOINE
BFD SUI-49822 101 BIDIVILLE ADRIEN - CHALAND YANNICK
BFD AUS-49830 101 GORDON TRENT - THOMSON WILL
BFD AUS-49831 101 CHEW MATTHEW - SEYMOUR JAMES
BFD FRA-49875 101 DREANO RONAN - MARTIN DOROTHEE
BFD GER-49876 101 SPILLMANN TOBIAS - LAUTENSCHLAGER FLORIAN
BFD POR-50010 101 CHAMPALIMAUD TOMAS - DELGADO JOAO
BFD BEL-50039 101 DE BIE HANS - DE BIE BERT
BFD POR-50051 101 CUNHA PEDRO - NEVES FAUSTO
BFD NED-50093 101 PEETERS BART - BAKKER OLIVIER
BFD GBR-50112 101 KING ATHOL - KING EAMON
BFD AUT-50124 101 AHLBORN MICHAEL - WARMINGER STEFAN
BFD ITA-50142 101 PRESSICH MATTIA - DE GAVARDO GIACOMO
BFD POR-50199 101 LUFINHA FRANCISCO - GUERRA RITA
BFD AUT-50218 101 KUMMER FLORIAN - BASTIRSCH PATRICK
BFD POR-50308 101 ALMEIDA GUILHERME - ALMEIDA BERNARDO
BFD ITA-50347 101 GIOVANNELLI MATTEO - GIOVANNELLI RICCARDO
BFD GER-50392 101 HAUPTMANN MARTIN - SCHMOLDT STEFAN
BFD ITA-50446 101 CARMAGNANI EMILIO - ROVIDA MARCELLO
BFD POR-50460 101 LEAL FARIA MIGUEL - OLIVEIRA MARIA JOAO
BFD ARG-50478 101 LUPO JUAN PABLO - SANS MARTIN I.
BFD ARG-50479 101 CRISTIANO AGUSTIN - GWOZDZ CECILIA
BFD NED-50501 101 VAN SPRONSEN JIMMY - VAN SPRONSEN RANDY
BFD KOR-50513 101 JONG WOO PARK - DONG WOO LEE
BFD GBR-50549 101 FIELD BEN - HUTTON NICK
BFD SWE-50570 101 ERICSSON MAGDALENA - ERICSSON FREDRIK
---------------------------------------------------------------------
Last update: 27-07-01 10:19
|