INTERNATIONAL
420 CLASS
OPEN WORLD CHAMPIONSHIP
Marina di
Ravenna 19-27 july 2001
RACE NO. 7
RESULTS RACE NR. 7 - CLASS: OPEN
day: 26-07-01 - start time: 15:28
*** OFFICIAL ***
---------------------------------------------------------------------
RNK SAIL NUMB. POINTS CREW
---------------------------------------------------------------------
1 ESP-49528 1 MEDINA RUIZ - CEREZO RUIZ JUAN MANOLO
2 ARG-50478 2 LUPO JUAN PABLO - SANS MARTIN I.
3 AUS-48724 3 GARNAUT ADAM - WILMOT NATHAN
4 ITA-50142 4 PRESSICH MATTIA - DE GAVARDO GIACOMO
5 ARG-50482 5 DOVAL JOAQUIN - FOX ANDRES
6 KOR-50513 6 JONG WOO PARK - DONG WOO LEE
7 GBR-49720 7 ASHER NIC - DAVIES PAUL
8 ITA-50352 8 STIAVETTI RICCARDO - PALILLO GIACOMO
9 USA-224 9 ANDERSON MITTERLIN MICHAEL - BIEHL GRAHAM
10 ARG-49921 10 GWOZDZ FERNANDO - MAGGI GENARO
11 AUS-49306 11 PADGETT MARK - CUBIT TIM
12 GBR-50362 12 CARTER SAM - JONES PAUL
13 ISR-50067 13 YANIV NOSHE - COHEN OFER
14 ISR-47136 14 BOTA ADAM - GONEN OMRI
15 GRE-49604 15 BEIS LOUCAS - LOUMBAS NICOS
16 ITA-50456 16 MAZZOTTI MICHELE - MAZZOTTI GIULIA
17 GRE-49796 17 MILIONIS NIKOS - MILIONIS TASOS
18 ITA-50454 18 FURLAN JARO - PICULIN DANIEL
19 ITA-49951 19 CATTA GIORGIO - CATTA DANIELE
20 FRA-50129 20 VIGNA GUILLAUME - GATTI THIBAULT
21 BEL-50448 21 BASTIEN MEUR - BARBER PIERRE PAUL
22 AUS-48426 22 GARNAUT JAMES - MACK GALEN
23 POR-49914 23 LEITE NUNO - AMADOR DIOGO
24 ITA-50082 24 BERTONE FRANCESCO - PQSQUALE LORENZO
25 GER-50392 25 HAUPTMANN MARTIN - SCHMOLDT STEFAN
26 ITA-50340 26 ZAETTA MARIO - CERVELLIERI SALVATORE
27 ESP-49751 27 BORET FULLANA M. - ARMENANZAS QUIROZ J.
28 POR-50051 28 CUNHA PEDRO - NEVES FAUSTO
29 USA-222 29 TYBOR FRANK - BOYD JEFFREY
30 SWE-50570 30 ERICSSON MAGDALENA - ERICSSON FREDRIK
31 ITA-50585 31 DANTI BENEDETTA - GREGGIO FRANCESCO
32 ESP-50167 32 GONZALES GONZALES P. - DEL CASTILLO OL.N. A.
33 AUS-49830 33 GORDON TRENT - THOMSON WILL
34 ITA-49879 34 MALTONI LORENZO - LEARDINI FEDERICO
35 IRL-49809 35 O'REILLY DAIRE - SWEENEY DAVID
36 FRA-50561 36 PLOUMIS CHARLIE - LAGRAVIERE ROBIN
37 GBR-50549 37 FIELD BEN - HUTTON NICK
38 GBR-49199 38 WILLIS MYLES - WILLIS ELLIOT
39 FRA-50238 39 D'ORTOLI JULIEN - PAREY YANN
40 AUT-50358 40 ZAJAC THOMAS - CZAJKA THOMAS
41 MYA-49006 41 MYIN THU AUNG - HTUT KAUNG MYAT
42 ITA-50332 42 SANGIORGI MATTEO - PINZA ANTONIO
43 FRA-49875 43 DREANO RONAN - MARTIN DOROTHEE
44 POR-50261 44 COUTINHO MARIO - ROCHA AUGUSTO
45 ARG-50479 45 CRISTIANO AGUSTIN - GWOZDZ CECILIA
46 GRE-49601 46 VASILAS GEORGE - MITAKIS VANGELIS
47 FRA-50353 47 HARDY ADRIEN - DEGUINE DAVID
48 GBR-49542 48 MARTIN IAN - FITZJOHN-SYKES LAURIE
49 USA-223 49 HOGAN SCOTT - SANDBERG LESLIE
50 ESP-50193 50 DOMINGUEZ GARCIA A. - RAFAEL MANUEL Z.
51 IRL-50338 51 MOLONEY MARTIN - MC CATHY ADAM
52 USA-225 52 STRAUME ANDERS - STUNZI HUNTER
53 IRL-49683 53 MITTON SPENCER ED. - FRANCK RICHARD
54 FRA-49060 54 BARBARIN JOHAN - TENCONI MARTIN
55 GER-50151 55 LOWEG CHRISTINA - LOWEG FLORIAN
56 GER-49876 56 SPILLMANN TOBIAS - LAUTENSCHLAGER FLORIAN
57 GBR-50548 57 CHERRY NICK - EVANS CHRIS
58 GER-50157 58 ESCH THOMAS - BRANDT CHRISTINA
59 POR-50199 59 LUFINHA FRANCISCO - GUERRA RITA
60 NED-50501 60 VAN SPRONSEN JIMMY - VAN SPRONSEN RANDY
61 ESP-49829 61 ZALUIDE LOPEZ I. - ZALVIDE LOPEZ A.
62 MYA-49043 62 MOE MYINT PHONE KYAW - MOE MYINT SITHU
63 AUT-49699 63 HOFBAUER STEFAN - HAIDER MICHAEL
64 CZE-49915 64 KOTEK KAMIL - KOTEK MICHAL
65 AUS-49831 65 CHEW MATTHEW - SEYMOUR JAMES
66 ITA-50347 66 GIOVANNELLI MATTEO - GIOVANNELLI RICCARDO
67 POR-50010 67 CHAMPALIMAUD TOMAS - DELGADO JOAO
68 FRA-49709 68 HORELLOU DAMIEN - HORELLOU ANTOINE
69 AUT-50218 69 KUMMER FLORIAN - BASTIRSCH PATRICK
70 BEL-49493 70 DEPREITERE KOEN - VERWERFT BART
71 BEL-50039 71 DE BIE HANS - DE BIE BERT
72 BEL-50455 72 PILATE JULIEN - DELVAUX PIERRE
73 POL-50318 73 MACUGOWSKI TOMASZ - POLCZYNSKI SZYMON
74 AUT-47726 74 HAISJACKL CHRISTIAN - KNAPP PETER
75 AUS-50272 75 TUDBALL JAMES - WILLIAMS MATT
76 ESP-50299 76 MATEU RIERA TEO - OLIVER ROSELLI JUAN JOSE
77 POR-50308 77 ALMEIDA GUILHERME - ALMEIDA BERNARDO
78 NED-48397 78 KRAMER SANNE - NAUTA STIJN
79 AUT-49242 79 WISSER MARTIN - SAUER STEFAN
80 CZE-49917 80 SILHAN JAKUB - ADAM ZDENEK
81 CZE-50403 81 PLHON ADAM - ROZSYPAL JAKUB
82 POL-33922 82 MACUGOWSKI PAWEL - ADWENT MACIEJ
83 POL-49611 83 KOZLOWSKI BARTOSZ - MALACHOWSKI KONRAD
84 BEL-50214 84 SPINNEWYN ARALT - SPINNEWYN SIGRUN
85 NED-47551 85 DE KORT ROBERT JAN - MERTENS JOOST
DNF GER-50252 101 DAISENBERGER MICHI - DAISENBERGER MAXIMILIAN
DNF ITA-50446 101 CARMAGNANI EMILIO - ROVIDA MARCELLO
BFD GER-49273 101 NOWAK MATTHIAS - NOWAK JULIA
BFD GER-49538 101 VOSE FRANK - FELSCH SEBASTIAN
BFD ISR-49674 101 SAPAREV ILYA - STEINMAN ILYA
BFD AUT-49783 101 BONOMO JAKOB - LEIMGRUBER LISA
BFD SUI-49822 101 BIDIVILLE ADRIEN - CHALAND YANNICK
BFD ITA-50080 101 PIERI MARCO - ZUFFA NICOLO'
BFD NED-50093 101 PEETERS BART - BAKKER OLIVIER
BFD GBR-50112 101 KING ATHOL - KING EAMON
BFD AUT-50124 101 AHLBORN MICHAEL - WARMINGER STEFAN
BFD ITA-50354 101 CAVALLINI MARCO - BORTOTT ALBERTO
BFD POR-50460 101 LEAL FARIA MIGUEL - OLIVEIRA MARIA JOAO
BFD ARG-50480 101 ZAPPACOSTA JUAN - MELEGHY NICOLAS
BFD SWE-50551 101 BALTSCHEFFSKY MAGNUS - TOLL FREDRIK
---------------------------------------------------------------------
Last update: 27-07-01 10:19
|