INTERNATIONAL
420 CLASS
OPEN WORLD CHAMPIONSHIP
Marina di
Ravenna 19-27 july 2001
RACE NO. 2
RESULTS RACE NR. 2 - CLASS: OPEN
day: 22-07-01 - start time: 16:23
*** OFFICIAL ***
---------------------------------------------------------------------
RNK SAIL NUMB. POINTS CREW
---------------------------------------------------------------------
1 ITA-50142 1 PRESSICH MATTIA - DE GAVARDO GIACOMO
2 ITA-50332 2 SANGIORGI MATTEO - PINZA ANTONIO
3 ITA-50354 3 CAVALLINI MARCO - BORTOTT ALBERTO
4 GER-49273 4 NOWAK MATTHIAS - NOWAK JULIA
5 GBR-50112 5 KING ATHOL - KING EAMON
6 GBR-49542 6 MARTIN IAN - FITZJOHN-SYKES LAURIE
7 ITA-50585 7 DANTI BENEDETTA - GREGGIO FRANCESCO
8 ITA-49951 8 CATTA GIORGIO - CATTA DANIELE
9 MYA-49043 9 MOE MYINT PHONE KYAW - MOE MYINT SITHU
10 ARG-49921 10 GWOZDZ FERNANDO - MAGGI GENARO
11 AUS-48724 11 GARNAUT ADAM - WILMOT NATHAN
12 MYA-49006 12 MYIN THU AUNG - HTUT KAUNG MYAT
13 FRA-50353 13 HARDY ADRIEN - DEGUINE DAVID
14 ITA-50347 14 GIOVANNELLI MATTEO - GIOVANNELLI RICCARDO
15 ARG-50482 15 DOVAL JOAQUIN - FOX ANDRES
16 GBR-49720 16 ASHER NIC - DAVIES PAUL
17 ESP-49528 17 MEDINA RUIZ - CEREZO RUIZ JUAN MANOLO
18 AUS-49831 18 CHEW MATTHEW - SEYMOUR JAMES
19 FRA-50129 19 VIGNA GUILLAUME - GATTI THIBAULT
20 ITA-50456 20 MAZZOTTI MICHELE - MAZZOTTI GIULIA
21 ESP-50299 21 MATEU RIERA TEO - OLIVER ROSELLI JUAN JOSE
22 ITA-50080 22 PIERI MARCO - ZUFFA NICOLO'
23 USA-224 23 ANDERSON MITTERLIN MICHAEL - BIEHL GRAHAM
24 SUI-49822 24 BIDIVILLE ADRIEN - CHALAND YANNICK
25 ESP-49829 25 ZALUIDE LOPEZ I. - ZALVIDE LOPEZ A.
26 ISR-47136 26 BOTA ADAM - GONEN OMRI
27 USA-222 27 TYBOR FRANK - BOYD JEFFREY
28 IRL-49809 28 O'REILLY DAIRE - SWEENEY DAVID
29 ITA-50454 29 FURLAN JARO - PICULIN DANIEL
30 GBR-50549 30 FIELD BEN - HUTTON NICK
31 ITA-49879 31 MALTONI LORENZO - LEARDINI FEDERICO
32 AUS-49306 32 PADGETT MARK - CUBIT TIM
33 ITA-50446 33 CARMAGNANI EMILIO - ROVIDA MARCELLO
34 FRA-50238 34 D'ORTOLI JULIEN - PAREY YANN
35 ITA-50082 35 BERTONE FRANCESCO - PQSQUALE LORENZO
36 ISR-49674 36 SAPAREV ILYA - STEINMAN ILYA
37 USA-225 37 STRAUME ANDERS - STUNZI HUNTER
38 ARG-50480 38 ZAPPACOSTA JUAN - MELEGHY NICOLAS
39 SWE-50551 39 BALTSCHEFFSKY MAGNUS - TOLL FREDRIK
40 ESP-49751 40 BORET FULLANA M. - ARMENANZAS QUIROZ J.
41 BEL-50039 41 DE BIE HANS - DE BIE BERT
42 GER-49876 42 SPILLMANN TOBIAS - LAUTENSCHLAGER FLORIAN
43 KOR-50513 43 JONG WOO PARK - DONG WOO LEE
44 GBR-49199 44 WILLIS MYLES - WILLIS ELLIOT
45 AUS-50272 45 TUDBALL JAMES - WILLIAMS MATT
46 FRA-49060 46 BARBARIN JOHAN - TENCONI MARTIN
47 POR-50308 47 ALMEIDA GUILHERME - ALMEIDA BERNARDO
48 ITA-50340 48 ZAETTA MARIO - CERVELLIERI SALVATORE
49 GBR-50362 49 CARTER SAM - JONES PAUL
50 AUT-49783 50 BONOMO JAKOB - LEIMGRUBER LISA
51 BEL-50448 51 BASTIEN MEUR - BARBER PIERRE PAUL
52 POR-49914 52 LEITE NUNO - AMADOR DIOGO
53 GRE-49796 53 MILIONIS NIKOS - MILIONIS TASOS
54 GER-50392 54 HAUPTMANN MARTIN - SCHMOLDT STEFAN
55 GER-50157 55 ESCH THOMAS - BRANDT CHRISTINA
56 GRE-49604 56 BEIS LOUCAS - LOUMBAS NICOS
57 ISR-50067 57 YANIV NOSHE - COHEN OFER
58 ARG-50478 58 LUPO JUAN PABLO - SANS MARTIN I.
59 AUT-50124 59 AHLBORN MICHAEL - WARMINGER STEFAN
60 FRA-49709 60 HORELLOU DAMIEN - HORELLOU ANTOINE
61 SWE-50570 61 ERICSSON MAGDALENA - ERICSSON FREDRIK
62 ESP-50167 62 GONZALES GONZALES P. - DEL CASTILLO OL.N. A.
63 ITA-50352 63 STIAVETTI RICCARDO - PALILLO GIACOMO
64 GRE-49601 64 VASILAS GEORGE - MITAKIS VANGELIS
65 CZE-49915 65 KOTEK KAMIL - KOTEK MICHAL
66 GER-49538 66 VOSE FRANK - FELSCH SEBASTIAN
67 AUT-50358 67 ZAJAC THOMAS - CZAJKA THOMAS
68 POR-50010 68 CHAMPALIMAUD TOMAS - DELGADO JOAO
69 POR-50199 69 LUFINHA FRANCISCO - GUERRA RITA
70 POR-50460 70 LEAL FARIA MIGUEL - OLIVEIRA MARIA JOAO
71 ESP-50193 71 DOMINGUEZ GARCIA A. - RAFAEL MANUEL Z.
72 NED-48397 72 KRAMER SANNE - NAUTA STIJN
73 NED-50093 73 PEETERS BART - BAKKER OLIVIER
74 USA-223 74 HOGAN SCOTT - SANDBERG LESLIE
75 GBR-50548 75 CHERRY NICK - EVANS CHRIS
76 CZE-50403 76 PLHON ADAM - ROZSYPAL JAKUB
77 BEL-50214 77 SPINNEWYN ARALT - SPINNEWYN SIGRUN
78 CZE-49917 78 SILHAN JAKUB - ADAM ZDENEK
79 AUT-49242 79 WISSER MARTIN - SAUER STEFAN
80 AUT-49699 80 HOFBAUER STEFAN - HAIDER MICHAEL
81 POL-49611 81 KOZLOWSKI BARTOSZ - MALACHOWSKI KONRAD
82 POL-33922 82 MACUGOWSKI PAWEL - ADWENT MACIEJ
BFD NED-47551 101 DE KORT ROBERT JAN - MERTENS JOOST
BFD AUT-47726 101 HAISJACKL CHRISTIAN - KNAPP PETER
BFD AUS-48426 101 GARNAUT JAMES - MACK GALEN
BFD BEL-49493 101 DEPREITERE KOEN - VERWERFT BART
BFD IRL-49683 101 MITTON SPENCER ED. - FRANCK RICHARD
BFD AUS-49830 101 GORDON TRENT - THOMSON WILL
BFD FRA-49875 101 DREANO RONAN - MARTIN DOROTHEE
BFD POR-50051 101 CUNHA PEDRO - NEVES FAUSTO
BFD GER-50151 101 LOWEG CHRISTINA - LOWEG FLORIAN
BFD AUT-50218 101 KUMMER FLORIAN - BASTIRSCH PATRICK
BFD GER-50252 101 DAISENBERGER MICHI - DAISENBERGER MAXIMILIAN
BFD POR-50261 101 COUTINHO MARIO - ROCHA AUGUSTO
BFD POL-50318 101 MACUGOWSKI TOMASZ - POLCZYNSKI SZYMON
BFD IRL-50338 101 MOLONEY MARTIN - MC CATHY ADAM
BFD BEL-50455 101 PILATE JULIEN - DELVAUX PIERRE
BFD ARG-50479 101 CRISTIANO AGUSTIN - GWOZDZ CECILIA
BFD NED-50501 101 VAN SPRONSEN JIMMY - VAN SPRONSEN RANDY
BFD FRA-50561 101 PLOUMIS CHARLIE - LAGRAVIERE ROBIN
---------------------------------------------------------------------
Last update: 27-07-01 10:18
|