INTERNATIONAL
420 CLASS
OPEN WORLD CHAMPIONSHIP
Marina di
Ravenna 19-27 july 2001
RACE NO. 1
RESULTS RACE NR. 1 - CLASS: OPEN
day: 22-07-01 - start time: 13:50
*** OFFICIAL ***
---------------------------------------------------------------------
RNK SAIL NUMB. POINTS CREW
---------------------------------------------------------------------
1 ITA-50585 1 DANTI BENEDETTA - GREGGIO FRANCESCO
2 ITA-50456 2 MAZZOTTI MICHELE - MAZZOTTI GIULIA
3 ARG-50478 3 LUPO JUAN PABLO - SANS MARTIN I.
4 ITA-50332 4 SANGIORGI MATTEO - PINZA ANTONIO
5 ITA-50454 5 FURLAN JARO - PICULIN DANIEL
6 ITA-50082 6 BERTONE FRANCESCO - PQSQUALE LORENZO
7 ITA-50446 7 CARMAGNANI EMILIO - ROVIDA MARCELLO
8 ARG-50480 8 ZAPPACOSTA JUAN - MELEGHY NICOLAS
9 ITA-50340 9 ZAETTA MARIO - CERVELLIERI SALVATORE
10 ITA-50354 10 CAVALLINI MARCO - BORTOTT ALBERTO
11 ARG-49921 11 GWOZDZ FERNANDO - MAGGI GENARO
12 AUS-49831 12 CHEW MATTHEW - SEYMOUR JAMES
13 BEL-50455 13 PILATE JULIEN - DELVAUX PIERRE
14 GBR-50112 14 KING ATHOL - KING EAMON
15 ITA-49951 15 CATTA GIORGIO - CATTA DANIELE
16 USA-224 16 ANDERSON MITTERLIN MICHAEL - BIEHL GRAHAM
17 SUI-49822 17 BIDIVILLE ADRIEN - CHALAND YANNICK
18 FRA-49875 18 DREANO RONAN - MARTIN DOROTHEE
19 GBR-49542 19 MARTIN IAN - FITZJOHN-SYKES LAURIE
20 GBR-50549 20 FIELD BEN - HUTTON NICK
21 MYA-49043 21 MOE MYINT PHONE KYAW - MOE MYINT SITHU
22 AUS-48724 22 GARNAUT ADAM - WILMOT NATHAN
23 FRA-50129 23 VIGNA GUILLAUME - GATTI THIBAULT
24 ESP-50299 24 MATEU RIERA TEO - OLIVER ROSELLI JUAN JOSE
25 BEL-50039 25 DE BIE HANS - DE BIE BERT
26 POR-50051 26 CUNHA PEDRO - NEVES FAUSTO
27 ITA-50347 27 GIOVANNELLI MATTEO - GIOVANNELLI RICCARDO
28 GRE-49601 28 VASILAS GEORGE - MITAKIS VANGELIS
29 SWE-50570 29 ERICSSON MAGDALENA - ERICSSON FREDRIK
30 GER-50151 30 LOWEG CHRISTINA - LOWEG FLORIAN
31 FRA-49060 31 BARBARIN JOHAN - TENCONI MARTIN
32 GRE-49796 32 MILIONIS NIKOS - MILIONIS TASOS
33 ARG-50482 33 DOVAL JOAQUIN - FOX ANDRES
34 ESP-49528 34 MEDINA RUIZ - CEREZO RUIZ JUAN MANOLO
35 AUS-49306 35 PADGETT MARK - CUBIT TIM
36 ISR-47136 36 BOTA ADAM - GONEN OMRI
37 ISR-50067 37 YANIV NOSHE - COHEN OFER
38 ITA-50142 38 PRESSICH MATTIA - DE GAVARDO GIACOMO
39 GBR-49720 39 ASHER NIC - DAVIES PAUL
40 AUT-50124 40 AHLBORN MICHAEL - WARMINGER STEFAN
41 GER-49273 41 NOWAK MATTHIAS - NOWAK JULIA
42 ITA-49879 42 MALTONI LORENZO - LEARDINI FEDERICO
43 FRA-50238 43 D'ORTOLI JULIEN - PAREY YANN
44 ARG-50479 44 CRISTIANO AGUSTIN - GWOZDZ CECILIA
45 POR-50199 45 LUFINHA FRANCISCO - GUERRA RITA
46 NED-50093 46 PEETERS BART - BAKKER OLIVIER
47 ITA-50080 47 PIERI MARCO - ZUFFA NICOLO'
48 IRL-49809 48 O'REILLY DAIRE - SWEENEY DAVID
49 USA-222 49 TYBOR FRANK - BOYD JEFFREY
50 FRA-50353 50 HARDY ADRIEN - DEGUINE DAVID
51 AUS-48426 51 GARNAUT JAMES - MACK GALEN
52 FRA-50561 52 PLOUMIS CHARLIE - LAGRAVIERE ROBIN
53 KOR-50513 53 JONG WOO PARK - DONG WOO LEE
54 ESP-49829 54 ZALUIDE LOPEZ I. - ZALVIDE LOPEZ A.
55 POR-50460 55 LEAL FARIA MIGUEL - OLIVEIRA MARIA JOAO
56 POR-49914 56 LEITE NUNO - AMADOR DIOGO
57 GER-50392 57 HAUPTMANN MARTIN - SCHMOLDT STEFAN
58 ISR-49674 58 SAPAREV ILYA - STEINMAN ILYA
59 GER-50157 59 ESCH THOMAS - BRANDT CHRISTINA
60 ITA-50352 60 STIAVETTI RICCARDO - PALILLO GIACOMO
61 POR-50261 61 COUTINHO MARIO - ROCHA AUGUSTO
62 GBR-50362 62 CARTER SAM - JONES PAUL
63 AUT-50218 63 KUMMER FLORIAN - BASTIRSCH PATRICK
64 ESP-50193 64 DOMINGUEZ GARCIA A. - RAFAEL MANUEL Z.
65 AUT-47726 65 HAISJACKL CHRISTIAN - KNAPP PETER
66 GER-49876 66 SPILLMANN TOBIAS - LAUTENSCHLAGER FLORIAN
67 GER-50252 67 DAISENBERGER MICHI - DAISENBERGER MAXIMILIAN
68 AUT-50358 68 ZAJAC THOMAS - CZAJKA THOMAS
69 AUS-49830 69 GORDON TRENT - THOMSON WILL
70 CZE-49915 70 KOTEK KAMIL - KOTEK MICHAL
71 IRL-50338 71 MOLONEY MARTIN - MC CATHY ADAM
72 AUT-49783 72 BONOMO JAKOB - LEIMGRUBER LISA
73 GRE-49604 73 BEIS LOUCAS - LOUMBAS NICOS
74 GBR-49199 74 WILLIS MYLES - WILLIS ELLIOT
75 GER-49538 75 VOSE FRANK - FELSCH SEBASTIAN
76 SWE-50551 76 BALTSCHEFFSKY MAGNUS - TOLL FREDRIK
77 ESP-49751 77 BORET FULLANA M. - ARMENANZAS QUIROZ J.
78 MYA-49006 78 MYIN THU AUNG - HTUT KAUNG MYAT
79 BEL-50214 79 SPINNEWYN ARALT - SPINNEWYN SIGRUN
80 POR-50308 80 ALMEIDA GUILHERME - ALMEIDA BERNARDO
81 USA-225 81 STRAUME ANDERS - STUNZI HUNTER
82 BEL-50448 82 BASTIEN MEUR - BARBER PIERRE PAUL
83 AUS-50272 83 TUDBALL JAMES - WILLIAMS MATT
84 POL-50318 84 MACUGOWSKI TOMASZ - POLCZYNSKI SZYMON
85 AUT-49699 85 HOFBAUER STEFAN - HAIDER MICHAEL
86 NED-48397 86 KRAMER SANNE - NAUTA STIJN
87 USA-223 87 HOGAN SCOTT - SANDBERG LESLIE
88 NED-47551 88 DE KORT ROBERT JAN - MERTENS JOOST
89 CZE-49917 89 SILHAN JAKUB - ADAM ZDENEK
90 POL-49611 90 KOZLOWSKI BARTOSZ - MALACHOWSKI KONRAD
91 FRA-49709 91 HORELLOU DAMIEN - HORELLOU ANTOINE
92 NED-50501 92 VAN SPRONSEN JIMMY - VAN SPRONSEN RANDY
93 ESP-50167 93 GONZALES GONZALES P. - DEL CASTILLO OL.N. A.
94 BEL-49493 94 DEPREITERE KOEN - VERWERFT BART
95 GBR-50548 95 CHERRY NICK - EVANS CHRIS
96 CZE-50403 96 PLHON ADAM - ROZSYPAL JAKUB
97 AUT-49242 97 WISSER MARTIN - SAUER STEFAN
98 POL-33922 98 MACUGOWSKI PAWEL - ADWENT MACIEJ
99 POR-50010 99 CHAMPALIMAUD TOMAS - DELGADO JOAO
100 IRL-49683 100 MITTON SPENCER ED. - FRANCK RICHARD
---------------------------------------------------------------------
Last update: 23-07-01 12:49
|